Naljanurk

Siin siis naljakaid ütlusi ja juhtumisi meie lastega.

01.10.2009

Ain küsib Susanna käest "Kes on maailma parim issi?". Susanna vastus: "Emme".

01.07.2008

Kristjan tormab järsku uksest sisse, ise õhevil ja muudkui räägib: "Auto, katki, auto, katki." Läheme siis välja asja uurima. Selgub, et maja ees on parkinud naabri kabriolett (s.t., ilma katuseta auto).

04.01.2008

Järgnev lugu polegi mitte niivõrd naljakas, kuivõrd lihtsalt näitab kui õigesti laps võib mõelda. Väljas on väga tormine ilm, tuul puhub, kallab vihma, lööb äikest ja müristab. Linnas on suured üleujutused, autod ei saa läbi, jne. Tagatipuks läheb veel elekter ka ära. Lapsed on päris hirmul. Õhtusöögilauas siis igaüks palub midagi seoses tormise ilmaga. Iris palub, et homseks ikka elekter tagasi tuleks. Ülle jälle, et maru jääks järele ja oleks ilus ilm. Susanna ei oska midagi öelda. Me siis arutame, et kas sa mitte ei kartnud enne et meie maja võib kokku kukkuda, et palu siis selle eest. Meie kõik nüüd muidugi ootame, et Susanna ütleks midagi sellist, et palun et meie maja kokku ei kukuks. Aga Susanna ütleb: palun et kui meie maja nüüd kokku kukub, et siis meiega midagi halba ei juhtuks ja et keegi millegi alla ei jääks. Nii et ta oli ikka päris kindel, et meie maja kokku kukub. :-)

20.12.2006

Punane auto läks katki ning viisime selle parandusse. Ise arutame õhtusöögilauas, et auto hakkab vanaks jääma. Selle peale kostab Iris, et huvitav küll, miks auto siis halliks pole läinud.

12.07.2006

Ainil kõht valutab ja arutavad Üllega omavahel, et kõht on lahti. Susanna küsib selle peale: "Näita, kust sul kõht lahti on lõigatud?"

05.07.2006

Sööme laua taga võileiba ja Iris räägib, et tema ei taha võid süüa, mille peale Ülle siis kostab, et sina võid võid süüa küll, ja et ainult paksud inimesed ei tohi midagi rasvast süüa. Ja selle peale ütleb Iris, et siis issi ei või võid süüa.

20.06.2006

Iris on just käinud nädala kiriku juures õhtulaagris, mille teema oli Arctic Edge, räägiti rändamisest ja loomadest, keda võib Arktikas kohata. Nüüd Iris õpib kirjutamist, ja pidi kirjutama: "Circle what doesn't belong to the arctic edge". Välja tuli nii: "SRCUL WOT DASENT BELOG TO THE ARCTIC EDGE".

10.07.2005

Lapsed mängivad õues liiva ja veega. Susanna tuleb küsima, kas nad võivad tulla tuppa mängima. Ülle ütleb, et te näete välja nagu põrsapojad, mängige parem õues. Selle peale läheb Susanna tagasi välja ja ütleb sõbrannadele: "We can't go in, my mommy says that we are kinda pigs."

09.06.2005

Olime just paar päeva tagasi lugenud lastele raamatut tulekahjudest ja rääkinud, et tulega ei tohi mängida, et muidu tuleb tulekahju. Nüüd siis Ain parajasti parandas midagi garaazhis ja kasutas liimi, lapsed niisama passisid juures. Susanna tahtis liimitopsi enda kätte, mille peale Ain ütles, et liim ei ole mängimiseks. Selle peale ütles Iris: "Liimiga ei tohi mängida, muidu tuleb liimikahju."

25.04.2005

Igavest palju nalja saab lastega seoses nende inglise keeles rääkimisega. Tavaliselt käib nii, et kui inglise keeles sõna ei tea, siis öeldakse lihtsalt eesti keeles. Siin üks näide: naabrilapsed on külas ning Savannah ei taha Irisele tema mängukassi tagasi anda. Selle peale ütleb Susanna: "If you don't give it back to Iris, you are a kadekops."

24.11.2004

Küsime Irise käest, et mis sõnad algavad "L" tähega. Iris vastab kiiresti: "Liblikas, lepatliinu, lohutilts."

Suvel 2004 Eestis

Lapse arusaamine asjadest: Meie sugulasel Tiinal on üks hammas natuke viltu ja Ülle siis arutas Tiinaga, et kas ta klambreid ei taha kanda. Tiina vastas, et ei taha. Iris kuulis seda jutuajamist pealt ja ütles seepeale, et kui sulle klambrid ei meeldi, eks pane siis patsi. Vot nii!

28.04.2004

Iris on meil üldiselt päris jutukas tüdruk, aga koolis/lasteaias ei räägi sõnagi (kuigi inglise keelest saab aru väga hästi). Ükspäev vaatas siis telekast mingit lastesaadet, kus oli üks mees, kes ka midagi ei rääkinud. Ütles siis, et "See ju päris imelik mees, mitte midagi ei räägi!" Ülle ütles selle peale, et see on siis ju nagu sina, et midagi ei räägi. Iris kostab siis: "Aga mina olen ainult natuke imelik, koolis ma ei räägi, aga kodus räägin ju küll."

19.01.2004

Iris tahab magada Susannaga samas voodis, aga meie ei luba. Iris küsib seepeale: "Aga kui me Susannaga abiellume, kas me siis võime ühes voodis magada?"

05.01.2004

Susanna teeb meil sõnamängu. Ütleb: "Ma ei ole Su Sanna, ma olen Mu Sanna".

29.12.2003

Oleme hotellis, issi surfab arvutiga internetis ja emme õpetab Irisele kirjutamist. Varsti tuleb Iris issi juurde ja ütleb "Issi, pane nüüd arvuti kinni, ma õpetan sulle ka kirjutamist".

27.12.2003

Ilmselt on meie kolimine Kalifornia suhteliselt väikesest majast Texase suurde ja kõrgete lagedega majja lastele mõju avaldanud ning nad on juba valmis järgmisteks ootamatuteks muudatusteks. Külastasime nüüd Texase pealinna Austin-it ja sealset suurt Kapitooliumi, mis on väga kõrgete lagedega. Iris küsib: "Issi, kas see on nüüd meie uus kodu?"

08-11.2003

Küsimusele "Miks ...?" on kaheaastasel Susannal alati vastus varrukast võtta - ükskõik mida me küsime, tema vastus on ikka: "Et sellepärast".

29.08.2003

Sõidame ratastega ühele mänguväljakule ja Iris ütleb et ta tahab minna hoopis teisele mänguväljakule. Selle peale ütleb issi, et me ei saa sinna minna kuna see on hoopis teisel pool ja me sõidame praegu vastassuunas. Mille peale küsib Iris: "Aga issi, kas siis ratast ümber ei saa keerata?"

12.04.2003

Iris tuleb issi juurde ja palub, et issi teeks nukule patsid pähe. Issi ütleb, et see on küll nüüd üks asi mida issi teha ei oska ja et parem palu emmet. Iris küsib seepeale: "Issi, kas sina oskad ainult muru niita?"

30.03.2003

Sõidame autoga koju ning oma naabrite maja ees märkame ülisuurt ja ilmatu pikka limusiini. Iris küsib: "Kas onu Zack-i auto on suureks kasvanud?"

28.03.2003

Susanna on järjekordselt mingi pahandusega hakkama saanud ja emme ütleb, et palun ära tee emme elu nii raskeks. Iris lisab juurde: "Ja ära tee issi elu ka nii raskeks!"

Hommikul lastega voodis, Susanna joob lutipudelist piima. Iris küsib:"Mis nägu Susannal peas on?" Meie kehitame õlgu. Iris ütleb: "Piimanägu!"

27.02.2003

Issi, emme ja Iris on õhtul magamistoas voodis, issi ja emme loevad raamatuid, Iris mängib oma karuga.Kuna issi tunneb ennast juba väsinuna, siis paneb ta raamatu käest, võtab padja üle pea ja ütleb: "Palun vaikust!" Natukese aja pärast küsib Iris vaikselt emmelt: "Emme, kas sul on vaikust? Issi tahab vaikust."

Sõidame autoga, Iris ja Susanna istuvad oma autotoolides. Iris hüüab: "Susanna, Susanna!" See ei tee kuulmagi. Iris ütleb omaette: "Susanna räägib vist ainult inglise keeles."

Sõidame lennukiga Eestist üle ookeani tagasi Ameerikasse, ja nagu ikka lastel, hakkavad Irisel õhkutõusmisel kõrvad valutama. Varsti läheb asi juba päris hulluks kätte, meie siis seletame, et lennukiga sõites on ikka nii, et kõrvad vahel valutavad. Mispeale Iris põrutab: "Kas siis autoga kurat ei saa Ameerikasse sõita?" (Vanaisa mõjud on näha ka lapse sõnapruugis...)